Wersje językowe
Producenci
Naprawa oprogramowania kina domowego Samsung HT-J5500 (NAND)

Dziś zajmiemy się po krótce naprawą oprogramowania w kinie domowym Samsunga model HT-J5500, kino po włączeniu łapie "bootloopa" - restartuje się w kółko.

A więc zabieramy się do roboty, po rozkręceniu obudowy, odpinamy wszystkie taśmy i przewody od płyty głównej po środku urządzenia. Nasz NAND znajduje się na dolnej stronie płyty głównej, więc odkręcamy również dwie śrubki mocujące płytę główna do obudowy oraz trzy z tyłu trzymające gniazda. Po tym zabiegu mamy zdemontowaną płytę główną i od spodu naszym oczom ukazuje się właśnie układ NAND 29F2G08ABAEA w obudowie TSOP48.

Zaczynamy wylut "Hot Air" lub lutownicą kolbową, zależy jakie kto moa umiejętności.

Od razu możemy sobie wyczyścić pady pod układem aby mieć przygotowane do wlutu układu, przy okazji zbieramy resztę cyny z układu NAND aby siedział dobrze w podstawce TSOP-48. Wszystko czyścimy izopropanolem.

Następnie umieszczamy układ w podstawce, w tym przypadku posługiwać się będę programatorem którego używam od lat czyli TNM5000.

Po całej operacji Kasowanie --> Sprawdzenie czystości --> Zapis --> Weryfikacją. Wlutowujemy układ z powrotem na miejsce i uruchamiamy sprzęt.
Naszym oczom powinien się ukazać interfejs kina jak na zdjęciu poniżej.

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl